24/7

איתור נזילה

איתור נזילה מבלי לשבור קירות – האומנם?

לעיתים נדמה כי טפטוף קטן של מים לא יכול להביא איתו נזק גדול, אך בפועל גם נזילה קטנה יכולה להביא איתה נזק משמעותי מאוד – נזק שיהיה לכם מאוד קשה לתקן. מהסיבה הזאת תמיד חשוב לדעת אל מי לפנות במקרה של תקלות במערכת האינסטלציה, תקלות שיכולות להסתבך מהר מאוד. לא יודעים אל מי לפנות? מיסטר פיקס לשירותכם על מנת לתקן את כל הבעיות שעלולות לצוץ, כי אין מקום לקחת סיכונים שעלולים להתברר כשגויים. כי בסוף תיקון איכותי יהיה תיקון שמחזיק לאורך זמן, תיקון שתוכלו לקצור ממנו את הפירות.

איזה בעיה היא הבעיה הנפוצה ביותר איתה האינסטלטורים נדרשים לתקן? כל הנראה ניחשתם נכון – מדובר על נזילות, נזילות הן האויב מספר אחת של כל אחד ואחת מאיתנו. אפילו נזילה קטנה חייבת להיות מתוקנת במהירות, כי בתוך זמן קצר הנזילה הגדולה הופכת להיות נזילה גדולה שמביאה איתה נזק רב. אתם לא תרצו למצוא את עצמכם בנקודה הזאת, נקודה שממנה אתם תצטרכו להוציא הרבה מאוד כסף על מנת להשתקם.

אז איך מתקנים נזילה? קודם כל אתם צריכים לבצע איתור נזילה מקצועי בעזרת ציוד מתקדם, ורק לאחר מכן יהיה אפשר לגשת ישירות אל מקור הנזילה. תזכרו כי תיקון מדויק יסייע לכם להעלים את הנזילה פעם אחת ולתמיד, אך במקרה שבו אתם לא תבצעו תיקון מדויק – הנזילה תחזור על עצמה פעם אחר פעם ולא תרפה מכם.

מהם הגורמים השכיחים ביותר לנזילות?

לפני שאתם תבצעו איתור נזילה, אתם מצריכים לדעת מהם הגורמים השכיחים ביותר שיכולים לגרום לנזילה. ברגע שתכירו את אותם גורמים, יהיה לכם קל יותר למנוע את הנזילה הבאה שעלולה להתרחש בכל רגע. החוכמה היא לא רק לטפל בנזילות הקיימות, החוכמה היא לדעת למנוע את הנזילה הבאה – כך שהיא לא תתרחש שוב ללא כל הכנה מוקדמת מצידכם.

שחיקה של הצנרת היא ללא ספק הסיבה המרכזית לכך שנוצרות נזילות, מהסיבה הזאת מרבית הנזילות מתרחשות בדירות ישנות ולא בדירות חדשות – שבהן הצנרת חדשה. לכן אם אתם יודעים שאתם מתגוררים בדירה ישנה, אתם צריכים לקחת בחשבון כי עלולות להופיע נזילות בתדירות הרבה יותר גבוהה. אך גם לעיתים בדירות חדשות עלולות להופיע נזילה, אך זה לא יהיה בגלל שהצנרת נשחקה – כי במקרה הזה מדובר על צנרת חדשה.

נזק אנושי לצנרת גם זוהי סיבה שאתם מוכרחים לקחת אותה בחשבון, למרות שהיא קצת פחות שכיחה. לא פעם אתם יכולים להגיע למצב שבו בלי כוונה אתם גורמים נזק לצנרת, ולפיכך בתוך זמן קצר מתחילה להופיע נזילה. לעיתים אתם בכלל לא תהיו מודעים לכך שנגרם נזק לצנרת, אך תהיו בטוחים כי את הנזילה עצמה זה בטוח לא מעניין מי גרם לה להופיע.

לא משנה מה הגורם שבגללו הופיעה הנזילה, חשוב מאוד שתתפקחו במהירות ותבצעו איתור נזילה תוך זמן קצר. כך תביאו את עצמכם למצב שבו הנזילה תהיה מאחוריכם, ואתם תוכלו להתרכז בדברים החשובים באמת. כי בסוף להתמודד עם נזילות כל היום זה לא הדבר העיקרי שאתם תרצו לעשות.

 

איתור נזילה? זה קודם כל מתחיל בכם!

בשונה מבעיות אחרות שעלולות להופיע בבית שלכם, אתם תהיו מוכרחים לאתר את הנזילה ראשונים. אומנם אתם לא תאתרו את מקור הנזילה, זוהי כבר תהיה המשימה של האינסטלטור – אך אתם כן תוכלו לדעת כי ישנה נזילה. ככל שתעלו על הנזילה מוקדם יותר, כך תוכלו להביא את עצמכם למצב שבו אתם מזעיקים את האינסטלטור במהירות – והנזק שייגרם יהיה מינימאלי בהשוואה לנזק שהיה עלול להיגרם אם לא הייתם עולים עליה בזמן.

תשימו לב לכל מיני סימנים מוזרים על הקירות! הסימנים האלה יכולים להיות רטיבויות, רטיבויות שיתריעו כי ישנה נזילה ממש מאחורי הקיר שבו מופיעים הסימנים. אומנם אתם לא תדעו בדיוק באיזה חלק של הקיר הנזילה קיימת, אך זוהי סיבה מספיק טובה לבצע איתור נזילה על ידי אינסטלטור מנוסה.

תשימו לב לחשבון המים שאתם מקבלים! אומנם לרוב הוא לא ישתנה יותר מידיי, אך אם אתם מזהים שיש עליה משמעותית בסכום שאותו אתם משלמים בכל חודש – זה עלול להתריע על נזילה. בטח אם אתם יודעים בוודאות שלא שיניתם את הרגלי השימוש במים בתקופה האחרונה, כך שאין שום סיבה מוצדקת לכך שהמחיר קפץ.

תשימו לב לרעשים מוזרים מאחורי הקיר! אומנם זה הרבה פחות שכיח, אך לעיתים הטפטוף של המים מאחורי הקיר משמיע רעשים מוזרים. במקרה שבו אתם שומעים כי מתרחש משהו מוזר מאחורי הקיר, זה הזמן הנכון לבצע איתור נזילה – על מנת לבדוק האם זוהי הסיבה לאותם רעשים מוזרים.

 

איתור נזילה
איתור נזילה

 

איך מבצעים איתור נזילה בצורה הכי מוצלחת?

בכדי שתוכלו לאתר נזילה בצורה מוצלחת, אתם קודם כל צריכים לבחור את אנשי המקצוע הנכונים שיבצעו את האיתור. לא לכל איש מקצוע יהיה את הידע הנדרש, ולכן אתם מהצד שלכם מוכרחים לעשות את ההחלטה הנכונה – ולבחור את המומחים הנכונים בתחום. המומחים של מיסטר פיקס ישמחו לאתר עבורכם את הנזילה, ולאפשר לכם להגיע למצב שבו אתם יכולים לפתור את הנזילה.

לאחר מכן אותו איש מקצוע שבחרתם יצטרך להגיע עם המכשירים הנכונים על מנת לאתר את הנזילה. איתור נזילה מוצלחת ברוב המקרים יתבצע על ידי מצלמה טרמית, זהו המכשיר היעיל ביותר לאיתור נזילות. כמובן שיכולים להיות עוד מכשירים שונים, אך מרבית האינסטלטורים משתמשים במכשיר הזה כי הוא מספק את אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר.

לאחר מכן אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בדרך הנכונה. ברגע שתבחרו את איש המקצוע הנכון והוא יגיע עם הציוד הנדרש על מנת לאתר את הנזילה – אתם עשיתם את שלכם. כעת כל מה שנותר לכם לעשות זה לחכות בסבלנות עד שאותו איש מקצוע יסיים את המשימה, ואתם תוכלו להיות הרבה יותר רגועים. עשיתם את ההחלטות הטובות והנכונות ביותר עבורכם, כך שאין שום סיבה שזה יסתיים בכישלון.

 

 

ממה צריך להיזהר כאשר בוחרים איש מקצוע שיבצע איתור נזילות?

אל תבחרו איש מקצוע שאין לו המלצות:

אחד מהמדדים הטובים ביותר שיאפשרו לכם לדעת מול מי אתם הולכים לעבוד הוא ההמלצות שיש לכם איש מקצוע. כל איש מקצוע שמגיע ללא המלצות אמור להדליק אצלכם נורה אדומה, שכן אתם לא יכולים לדעת עם מי אתם עובדים. איתור נזילה עושים רק עם איש מקצוע שמגיע עם המלצות, כך אתם תוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים הטובות ביותר – בידיים של איש מקצוע שיודע את העבודה.

אל תבחרו איש מקצוע שלא זמין באופן מידיי:

תזכרו כי אתם צריכים לטפל בנזילה בהקדם האפשרי, כל זמן שבו הנזילה קיימת הוא זמן שבו היא עשויה להסב נזק גדול יותר. לכן אתם לא צריכים להתאים את עצמכם בהתאם לאינסטלטור שאותו הזמנתם, אתם צריכים לדאוג שהאינסטלטור יתאים את עצמו אליכם. המשמעות היא שאתם תבחרו את האינסטלטור שיהיה זמין לספק לכם שירות מעכשיו לעכשיו, מבלי שתצטרכו לחכות שעות או ימים עד שזה יקרה – כי זה עשוי להיות דווקא בעוכריכם.

אל תבחרו איש מקצוע שלא נותן לכם מחיר מראש:

אתם צריכים למנוע מעצמכם הפתעות מיותרות בכל מה שקשור לעלות של האיתור והתיקון של הנזילה. לכן כאשר האינסטלטור יגיע אליכם, אתם צריכים לדרוש ממנו שייתן לכם הצעת מחיר על איתור נזילה – ולאחר מכן גם הצעת מחיר על התיקון של הנזילה. אל תאפשרו לדברים לעמוד באוויר, כי אם תחכו לסוף לא מן הנמנע שתשלמו על כך ביוקר. אתם צריכים למנוע מעצמכם להגיע למצב שבו אתם תהיו עם הגב לקיר, כי אנשי מקצוע ינסו לנצל זאת – אנו בחרת מיסטר פיקס מספקים לכל הלקוחות שלנו הצעות מחיר מסודרות.

אל תבחרו איש מקצוע שלא מספק אחריות על העבודה:

אתם משלמים לא מעט על איתור נזילה וגם על התיקון שלה במידת הצורך, והדבר היחיד שאתם צריכים לדרוש זה לקבל אחריות על העבודה. כך תוכלו לדעת שמבקרה הצורך יהיה לכם אל מי לפנות, כי תקלות עשויות לחזור על עצמן – והן לרוב יתרחשו מכיוון שהתיקון הראשוני לא בוצע כמו שצריך. לכן אם לא תהיה לכם אחריות אתם תהיו לבד במערכה, במקרה שבו יהיה לכם אחריות – אתם תוכלו לקרוא לאינסטלטור שוב על מנת שיבדוק את מצב הצנרת פעם נוספת.

שאלות נפוצות על איתור נזילה

 • איתור נזילה עלול להיות מסוכן במידה מסוימת?

  ממש לא! כל עוד אתם בוחרים את האינסטלטור הנכון שיבצע את הפעולה, אתם יכולים להיות לגמרי רגועים. הוא יוכל לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר, ובו בזמן גם לא יחשוף אתכם לשום סכנה מיוחדת. כמובן שאם תחברו אנשי מקצוע לא מיומנים, הם עלולים לגרום לכך שיופיעו סכנות שלא אמורות לקרות. לכן חשוב מאוד שתקפידו לבחור אנשי מקצוע שאתם מסוגלים לסמוך עליהם בעיניים עצומות כאשר הם מבצעים איתור נזילה.

   

 • כמה זמן אמור להימשך איתור נזילה?

  לא מדובר על תהליך ארוך, וברוב המקרים בתוך 15-30 דקות הוא כבר אמור להיות מאחוריכם. אך כמובן שיכולים להיות מצבים שמעכבים את ההליך, ואתם תרצו להיות בטוחם שהוא יבוצע בצורה כי מקצועית שאפשר. איתור נזילה מקצועי הוא הרבה יותר חשוב מאיתור נזילה מהיר, כי לעיתים בגלל המהירות ניתן לפספס דברים חשובים – דברים שעשויים בשלב מסוים להביא איתם לא מעט נזק ולא מעט בלגן.

   

 • מהי השיטה הטובה ביותר לבצע איתור נזילה?

  רוב האינסטלטורים שמאתרים נזילות בבית עושים זאת על ידי מצלמה טרמית, היא מספקת את התוצאה המדויקת ביותר. תוצאה שתוכלו לסמוך עליה כאשר תבצעו החלטות כאלה או החלטות אחרות במעלה הדרך. אך כמובן שיש עוד מספר שיטות אחרות באמצעותן ניתן לבצע איתור נזילה. הכי חשוב שאתם תדעו שאתם בוחרים אינסטלטור שיוכל להגיע לתוצאה הרצויה, שיוכל לאתר את הנזילה לא משנה היכן היא מסתתרת. מבחינתכם זה לא משנה אם הוא יעשה את זה על ידי מצלמה טרמית או עם כל מכשיר אחר שבו הוא יודע להשתמש.

   

 • כמה צריך לשלם על איתור נזילה?

  המחיר של איתור נזילות משתנה בהתאם לחומרת הנזילה ובהתאם לתיקון שאותו האינסטלטור נדרש לבצע. יש חברות שמציעות לאתר נזילות ולא לקחת כסף במקרה שבו לא התגלתה נזילה. יש חברות אחרות שמציעות לאתר נזילה במחיר של 300-500 שקל, וזוהי עשויה להיות הבחירה הנכונה ביותר עבורכם. כל תוכלו לדעת שאתם מקבלם איתור נזילה מקצועי, אומנם אתם תצטרכו לשלם עליו כסף – אך מדובר על הוצאה שאתם יכולים לעמוד בה.

שירותי הנדימן

החלפת גוף חימום בדוד שמש

החלפת חבל לתריס

התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל

סגירת מסתור כביסה

התקנת זרועות ברקן

תיקוני אלומיניום

תיקוני ריצוף וקרמיקה

עבודות שפכטל וצבע

עבודות נגרות

תיקוני אינסטלציה

תיקון מזגנים

פירוק והרכבת רהיטים

זקוקים להנדימן?

כמה פרטים קטנים ואני מיד חוזר

ניתן לחייג ישירות

חתכנו את המחיר ללקוחות שלנו

רישום זריז לניוזלייטר שלנו (פעם בחודש תוכן איכותי, לא חופרים)

ויש לך 10% הנחה
דילוג לתוכן