24/7

הנדימן

בניגוד לסרטים הישראלים הישנים, שמלאים בסצנות של אבות בתחתונים וגופיה המתקנים את אביזרי הבית השונים, ישראל של המאה העשרים ואחת היא מדינה שבה התיקונים הללו כבר לא יכולים להתבצע על ידי חובבן – ודורשים איש מקצוע שמכיר היטב את הטכנולוגיות החדשניות שחדרו לבתים המודרניים. בין אם מדובר בהחלפת גוף חימום, תיקון ריצוף, עבודות אינסטלציה ועוד, מומלץ להימנע מלנסות לבד ולהצליח חלקית או בכלל לא במשימה, ולקרוא מראש לאיש מקצוע שייתן לכם שקט נפשי.

מה זה הנדימן? מה תפקידו?

הנדימן הוא שם כולל לאדם שיודע לבצע תיקונים בבית, כאשר השם נגזר מהמילים האנגליות handy וman – שמשמעותם באופן מילולי היא "אדם מיומן" – כאשר המיומנות שאליה מתייחסים היא מיומנות טכנית "עם הידיים".

למרות שהשימוש במושג נהיה שגור מאוד בשפת היומיום לצורך תיאור אנשים חובבניים, שאינם אנשי מקצוע ועושים עבודות תיקון חובבניות גם כן, זהו לא השימוש הנכון בו, כאשר לאורך השנים  המושג החל לתאר גם אנשי מקצוע של ממש – שעוברים הכשרה ייעודית ועוסקים בתחום כל חייהם תוך צבירת יכולות טכניות מרשימות.

 

מהו הצורך שמקצוע ההנדימן נוצר בכדי לכסות?

מקצוע ההנדימן הוא מקצוע שנוצר בעשורים האחרונים בכדי למלא את החלל ההולך ומתרחב בין היכולות הטכניות הנדרשות לתיקונים קטנים מאוד בבית (שכל אחד יכול לעשות בעצמו), לבין היכולת הטכנית הנדרשת לשיפוץ של ממש (ונעשית על ידי חברות שיפוץ גדולות).

בעוד שפעם המרווח בין שני סוגי היכולות הללו היה יחסית אפסי, הוא נמצא בגדילה מתמדת בשנים האחרונות, וזאת בשל ההתקדמות הטכנולוגית והחדירה של תשתיות קשות מאוד לתיקון לתוך הבתים המודרניים – שהשאירה בעלי בתים רבים עם מוצרים שכוללים בתוכם רכיבים אלקטרוניים שעדיף לא להתעסק איתם ללא הכשרה מתאימה.

שינוי זה הוביל לכך שבעוד שבעבר כל אדם היה יכול לתקן את הברז, את השירותים, או אפילו את מתקן החימום, כיום כלל המוצרים הללו יכולים לכלול בתוכם רכיבים נוספים שנועדו בכדי לשפר את איכותם, אבל הופכים אותם לקשים משמעותית לתיקון.

מעניין לציין שעליית המקצוע קשורה גם לעלייה הכללית באיכות החיים – שמובילה לכך שבעוד שפעם לרוב האנשים לא היה כסף לשכור אדם שיתקן להם דברים בבית (ולכן היו צריכים ללמוד לתקנם בעצמם), וכיום כמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו את המחירים ההוגנים של ההנדימן הממוצע (שעומדים אצלנו, למי שמתעניין, על מחיר טוב של החל מ150 שקלים לשעה, כתלות ברמת המורכבות של התיקון).

 

למה כדאי לי לשכור הנדימן ולא לעשות את הדברים בעצמי?

אנשים רבים יקראו את הכתוב לעיל ויגידו לעצמם – אוקיי, נשמע לי שהבנתי מה זה הנדימן, ושאני יכול לעשות את זה גם בעצמי – כמו שאבא וסבא שלי היו עושים. דבר זה נכון חלקית – ותלוי מאוד באופי הבעיה – כאשר אכן ישנן בעיות שכל אדם יכול לתקן בעצמו (כתלות בכושר הטכני שלו).

מדוע אם כן כתבנו שהמשפט הזה נכון חלקית? משום שזה לא נכון לכל המטלות שהנדימן מבצע, והאדם הממוצע פשוט לא יצליח ברוב המקרים להבדיל בין עבודות שהוא יכול לעשות לבד לבין עבודות שדורשות איש מקצוע – עד שהוא ימצא את עצמו מוקף לחלוטין ברכיבים של מכשיר חשמלי שהוא לא בטוח איך לבנות מחדש (במקרה הטוב), או בהצפה של מים / סכנה בטיחותית של ממש (במקרה הרע).

מקרים אלו יכולים להיות ממש מסוכנים, ולכן אנחנו ממליצים להפעיל שיקול דעת – ולהעריך נכונה את יכולותיכם הטכניות לפני שצוללים למשימה, גם בגלל שאתם יכולים ליצור נזק נוסף שיעלה את מחיר התיקון, אבל בעיקר משום שיש תיקונים שכוללים בתוכם סכנת חיים של ממש, שיכולים לגרום לפציעות קשות ואפילו למוות, ולכן דורשים כלי בטיחות ומיומנות טכנית מתאימה.

אם אתם לא בטוחים באלף אחוז שמדובר במשהו שאתם יודעים לפתור בעצמכם – אתם מוזמנים תמיד להתקשר אלינו ולקבל מאיתנו חוות דעת מקצועית – כמה אנחנו חושבים שהתיקון מסובך, כמה הוא דורש מיומנות וכמה יעלה לתקן אותו (כמובן ללא עלות). שיחת טלפון קצרה זו יכולה להכווין אותכם בצורה יותר טובה, כאשר אנחנו מצידנו מתחייבים להגינות ואמינות – כי יש לנו מקצוע שמכבד את עצמו ואנחנו לא מעוניינים לרמות או לשכנע אף אחד.

הנדימן
הנדימן

מהם השירותים שהנדימן מציע?

אז עכשיו שהבנו מה זה הנדימן, והבנו איך המקצוע נוצר ולמה לא תמיד כדאי לתקן דברים בעצמנו, נשארה רק שאלה אחת – והיא "במה בכלל הנדימן יכול לעזור". אספנו לכם כאן רשימה לא ממצה של השירותים שאנחנו מציעים:

 

 1. החלפת גוף חימום בדוד שמש:

  דודי השמש צוברים לאורך הזמן אבנית, שגורמת לירידה משמעותית (ואפילו להפסקה מוחלטת) של תפקודם. אנשים רבים טועים וחושבים שתקלות מסוג זה מרמזות על כך שהדוד מקולקל ודורש החלפה, כאשר פעמים רבות לא חייבים להחליף את כל הדוד, ואפשר להסתפק בהחלפת גוף החימום בלבד.

 

 1. החלפת חבל לתריס:

  תריסים הם מוצר חשוב ומאוד לא אמין – שיכול להתקלקל בכל רגע בגלל תקלה שמתרחשת בחבל התריס. גם כאן אין צורך להחליף את כל המנגנון – וניתן להסתפק בהחלפת החבל עצמו.

 

 1. התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל:

  חיווט של כבלים חשמליים הוא אחד ממשימות הבית הקלאסיות שמומלץ לא להתעסק בהן בעצכם אלא לשכור הנדימן שיעשה אותם (מתוך פחד משמעותי להתחשמלות כתוצאה מתיקון לא מקצועי). התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל כוללת בתוכה בדרך כלל מאפיין מסוים של חיווט חשמלי מחודש לנקודת האור הרצויה, או התעסקות עם כבלי חשמל קיימים.

 

 1. תיקוני ריצוף וקרמיקה:

  תחזוקת בתים, ובמיוחד בתים ישנים, כוללת בתוכה פעמים רבות תיקון של הריצוף והקרמיקה בשל פגעי הזמן (או פגיעות ישירות). אנחנו נוכל להגיע אליכם ולעזור לכם לטפל בשריטות, שברים, שחיקה או אפילו סתם רצון להחלפה אסתטית של הקרמיקות והריצופים.

 

 1. תיקוני אינסטלציה:

  תיקוני אינסטלציה הם דבר קלאסי נוסף שעדיף לא להתעסק אתו לבד – וזאת משום שנזילות וסתימות יכולות להפוך בקלות מבעיות שוליות יחסית לבעיה של ממש בטיפול לא נכון – עד לכדי רטיבות שתעלה אלפי שקלים לתיקון. בין אם מדובר בסתם סתימה בשירותים ובין אם מדובר בתיקון רציני שדורש מצלמות טרמיות – אנחנו הכתובת.

 

 1. תיקון מזגנים:

  מזגנים הם עוד מוצר שיכול לצבור תקלות שפוגעות משמעותית בתפקודו. אנחנו ממליצים לכל מי שחווה בעיה עם המזגן להתחיל בלנסות לנקות את הפילטרים שלו ולראות אם זה עוזר. אם ניקוי הפילטרים לא עובד – כנראה מדובר בבעיה מורכבת שעדיף לא להתמודד איתה לבד מחשש לפגום במכשיר החשמל היקר הזה.

 

 

למה כדאי לי ללכת עם חברת "הנדימן" לצרכיי?

אנחנו מציעים את שירותנו בלב פתוח ונפש חפצה, כי אנחנו יודעים שאנחנו מספקים ללקוחות שלנו את מה שהם צריכים – שירות אמין, זול, אישי ומהיר (מאוד), עם חיוך ואדיבות. אנחנו מבטיחים לכל אדם לערוך דיאגנוזה מהירה של הבעיה ממנה הוא סובל, ולצאת מיד לדרך.

 

לסיכום,

ישנן עבודות רבות שצריך לעשות בבית שדורשות הבנה טכנית וידע מקצועי משמעותי. אנשים רבים מחליטים לקחת את המשימות הללו לידיים ומתחרטים מאוד כאשר התקלה ממשיכה או אפילו חלילה מחמירה, ולכן אנחנו ממליצים לקרוא מלכתחילה לאיש מקצוע עם אחריות.

שירותי הנדימן

החלפת גוף חימום בדוד שמש

החלפת חבל לתריס

התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל

סגירת מסתור כביסה

התקנת זרועות ברקן

תיקוני אלומיניום

תיקוני ריצוף וקרמיקה

עבודות שפכטל וצבע

עבודות נגרות

תיקוני אינסטלציה

תיקון מזגנים

פירוק והרכבת רהיטים

זקוקים להנדימן?

כמה פרטים קטנים ואני מיד חוזר

ניתן לחייג ישירות

חתכנו את המחיר ללקוחות שלנו

רישום זריז לניוזלייטר שלנו (פעם בחודש תוכן איכותי, לא חופרים)

ויש לך 10% הנחה
דילוג לתוכן