24/7

התקנת גופי תאורה

התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל המדריך המלא

התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל היא מלאכה מאוד פופולרית בשנים האחרונות. בעוד שפעם תאורה הייתה דבר בסיסי ופשוט, הרי שהיום ישנם גופי תאורה פשוטים וגופי תאורה מורכבים יותר המעניקים לבית מראה יוקרתי, חדשני או מודרני יותר. ישנם אנשים שיעדיפו מראה יותר וינטג' וקלאסי באמצעות גופי תאורה או אביזרי חשמל נוספים לתאורה נכונה, קלאסית ואולטימטיבית. בעזרת מדריך זה נוכל לשפוך לכם מעט אור על העבודה הכרוכה בבחירת גופי תאורה ואביזרי חשמל ועד להתקנתם המלאה.

התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל לבית או לגינה – מאיפה מתחילים?

התקנת גופי תאורה – נתחיל בבחירת גופי תאורה ואביזרי חשמל לפי טעמנו האישי, אך לא תמיד מה שנבחר יתאים בהכרח למיקום. לכן, צריך גם להבין קצת בתחום גם מבחינה מקצועית, ולהיוועץ יחד עם איש המקצוע שלנו, מהן האפשרויות הטובות ביותר העומדות בפניכם בכל מה שקשור לגוף התאורה או אביזר החשמל. חשוב לבחור את המיקום האידיאלי ביותר על מנת שלא יהיו ליקויים או טעויות בהמשך הדרך וגם שגוף התאורה או אביזר החשמל יתאימו לביתכם, ובדיוק כאן בעל המקצוע נכנס לתמונה.

גופי תאורה ואביזי חשמל כוללים:

 

 • גופי תאורה תלויים על הקיר ומיועדים לתקרה בלבד – כמו למשל מנורות תלויות או נברשת יוקרתית בסלון או בחדר השינה למראה יותר ביתי וחמים

 

 • גופי תאורה בסיסיים – כמו למשל נורות פשוטות או מנורות שולחן לשימוש בחיי היומיום

 

 • גופי תאורה וספוטים שקועים – נמצאים בתוך הקיר או התקרה עצמם למראה יותר אסתטי

 

 • גופי תאורה וספוטים צמודים לקיר או לתקרה – למראה מודרני, חמים ויוקרתי

 

 • מאווררי תקרה – עם או ללא חציבה, לעונות החמות

 

 • מנורות פלורסנט – התקנת מנורות עם אור לבן בסיסי לכל צורך

 

כל התקנה של גוף תאורה חייבת להתאים את עצמה למיקום בביתכם גם מבחינת התאורה האידיאלית וגם מבחינה בטיחותית ואישית. זוהי בחירתכם בדיוק כמו שזוהי בחירת החשמלאי או ההנדימן משיקולים מקצועיים בלבד.

מי אחראי על התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל?

בדרך כלל, בעל המקצוע המוסמך הוא הנדימן או חשמלאי. זוהי כמובן בחירתכם האישית בהתאם לטעמכם האישי והתקציב שלכם, מומלץ לבדוק במה בדיוק ההנדימן מומחה והאם יש לו ידע רב בתחום החשמל, שכן הוא עוסק בעבודות נוספות ולא בטוח שיש לו את כל הידע הנדרש לביצוע העבודה. חשמלאי למד את תחום החשמל בלבד ויש לו את כל הידע שצריך בעולם זה. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונוכל להתאים לכם את איש המקצוע הטוב ביותר להתקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל שונים.

התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל – איך בוחרים?

בכל מה שקשור לבחירת גופי התאורה, זהו תפקיד החשמלאי או ההנדימן במקרה הזה, לוודא שגופי התאורה אכן תקינים ומתאימים לסוג הבית – במיוחד בכל מה שקשור לגופי תאורה תלויים כמו נברשת או מנורה ארוכה. איש המקצוע יוכל לוודא שהמשקל אינו כבד מדי על מנת שלא יכביד על הקיר וחלילה גוף התאורה ייפול יום אחד. זהו תפקידו ממרום שנות הניסיון שלו ומיומנותו בתחום החשמל. אנא וודאו זאת כשמגיע אליכם בעל מקצוע להתקנה. כמו כן, וודאו שהתאורה לא תימצא במקום בו יכולה להיות רטיבות שכן זה יכול להיות עניין מאוד מסוכן. דבר נוסף וחשוב מאוד שכדאי לשקול הוא האם מדובר בקיר בטון או גבס – זהו פרמטר מאוד מאוד קריטי בכל מה שקשור להתקנת גופי תאורה צמודים או שקועים, שכן קיר גבס לא תמיד יחזיק משקל של נברשת למשל או משהו כבד ויש לשקול זאת ברצינות ואף להודיע לחשמלאי על כך לפני ביצוע העבודה ולפני בחירת גופי התאורה הרצויים.

 

לפני שאתם בכלל חושבים על התקנת גופי תאורה או אביזרי חשמל חשוב לוודא שהמיקומים בבית אכן מתאימים לכך. כמובן שזה תלוי באיזה אביזר חשמל או גוף תאורה מדובר. – אם מדובר במנורת שולחן או החלפת בית מנורה פשוט, לא בטוח שאתם בכלל צריכים חשמלאי ואולי שווה להתייעץ עם אנשים קרובים או בני משפחה על מנת לחסוך זמן ובמיוחד כסף, היות ומדובר בעבודה מאוד פשוטה. במידה ומדובר בדברים מורכבים יותר – מומלץ לדבר איתנו על מנת שנוכל לשלוח לכם הנדימן או חשמלאי מוסמך מטעמנו להתקנה מהירה ויעילה של גופי התאורה או אביזרי החשמל.

התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל – איך בעצם מתקינים?

אז לאחר שעברתם את השלב המפרך בו בחרתם גופי תאורה ואביזרי חשמל חדשים לביתכם, הגיע הזמן של בעל המקצוע להתקין אותם ביעילות וללא כל עכבה נוספת. כפי שציינו, ישנן התקנות פשוטות יותר וישנן התקנות הרבה יותר מורכבות כמו למשל גופי תאורה שקועים המצריכים עבודה אקסטרא.

 

התקנת גופי תאורה
התקנת גופי תאורה

 

בטיחות במקום הראשון! השלבים בהתקנת גופי תאורה צמודים בבית:

 

 • בראש ובראשונה בעל המקצוע שלנו ירכיב לכם את גוף התאורה הצמוד וינתק את החשמל לנקודת ההתקנה

 

 • שלב שני – בדיקת חוטי חשמל בתוך הקיר – בעל המקצוע נדרש לסמן את מיקומם של החורים, התקנת דיבלים וקדיחה בקיר עצמו

 

 • שלב שלישי – מחברים את חוטי החשמל לגוף התאורה על מנת שהכל יעבוד בצורה תקינה

 

 • שלב רביעי ואחרון – מסיימים את העבודה ומצמידים את גוף התאורה לקיר

 

התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל שקועים בבית – מעט יותר מורכב

התקנת גופי תאורה שקועים נוטה להיות מורכבת יותר, תלוי בסוג הקיר. העבודה תהיה יותר פשוטה בקיר גבס, אך בקיר בטון יש צורך בעבודה יותר אינטנסיבית ועמוקה, במיוחד אם לא מדובר בבית חדש.

 

 • בדיקת הקיר ואיתור מקור חשמל אפשרי לגוף התאורה השקוע בתוך הקיר

 

 • הזמנת פרופיל אלומיניום לגוף התאורה השקוע (ברוב המקרים זו תהיה תאורת לד לחיסכון מקסימלי ותאורה נוחה)

 

 • במידה ומדובר בקיר גבס – החשמלאי יבצע מדידה וחיתוך לפי הסימונים

 

 • קדיחת חור בקיר לחשיפת חוט השנאי

 

 • הכנת גוף התאורה להתקנה בפרופיל האלומיניום – מדידה וחיתוך, חיבור והדבקת פס הלד בשלב הסופי

 

 • גוף התאורה השקוע מוכן – רק נותר להדביק אותו לקיר

 

מה כרוך בהתקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל נוספים?

מלבד התקנת גופי תאורה, שזוהי עבודה בפני עצמה, ישנם אביזרי חשמל נוספים אותם יתקין החשמלאי בבית כמו למשל מאווררי תקרה, מנורות פשוטות, שקעי חשמל, מנורות לאמבטיה או לגינה, ועוד. אביזרי חשמל נוספים דורשים הכנה זהה להתקנת גופי תאורה מבחינת מיקומים נכונים, בטיחות, ועוד שלל פרמטרים אותם חשוב לקחת בחשבון. זוהי הזדמנות מצויינת להתייעץ איתנו בשלב הראשוני ולברר את כל הפרטים שאתם צריכים על מנת לקבל בית מואר בתאורה איכותית, חסכונית, אסתטית ומודרנית.

מהו המחיר של התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל?

מחיר ההתקנה נוטה להשתנות וזה מאוד תלוי בסוג הבית בדגש על סוג הקירות (התקנה בקיר גבס יותר פשוטה ויותר זולה מאשר התקנה בקיר בטון). דברים פשוטים כמו תיקון או הוספת נקודות חשמל, התקנת גוף תאורה פשוט, יעלו כמה מאות שקלים ונחשבים לעבודה הזולה והפשוטה ביותר. התקנת גופי תאורה צמודים או שקועים בבית או בגינה יעלו משמעותית הרבה יותר מכיוון שהם כרוכים בהרבה יותר עבודה ומחקר. צרו איתנו קשר להצעת מחיר אטרקטיבית וייעוץ מקיף להתקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל בביתכם.

 

שירותי הנדימן

החלפת גוף חימום בדוד שמש

החלפת חבל לתריס

התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל

סגירת מסתור כביסה

התקנת זרועות ברקן

תיקוני אלומיניום

תיקוני ריצוף וקרמיקה

עבודות שפכטל וצבע

עבודות נגרות

תיקוני אינסטלציה

תיקון מזגנים

פירוק והרכבת רהיטים

זקוקים להנדימן?

כמה פרטים קטנים ואני מיד חוזר

ניתן לחייג ישירות

חתכנו את המחיר ללקוחות שלנו

רישום זריז לניוזלייטר שלנו (פעם בחודש תוכן איכותי, לא חופרים)

ויש לך 10% הנחה
דילוג לתוכן