24/7

סגירת מסתור כביסה

סגירת מסתור כביסה – המדריך המלא

סגירת מסתור כביסה הוא פתרון נהדר למי שמחפש עיצוב חיצוני אסתטי וכמו כן גם פתרון לדברים אחרים כמו הסתרת מנוע המזגן והרחקת יונים. בעלי מקצוע רבים אינם ממהרים להתקין אותו אך בהרבה מקרים הוא עשוי להיות חשוב. מדוע זה קורה, כיצד מתחילים ולמה מסתור כביסה משמש? הכל מפורט לכם במדריך הבא.

סגירת מסתור כביסה – למה צריך את זה?

למי שאינו יודע, מסתור כביסה הוא החלק שאמור להסתיר את הכביסה התלויה (כשמו כן הוא) בצורה שהיא יותר עיצובית ונעימה לעין, ובנוסף לאחסן בהרבה מקרים את המנוע של המזגן שנמצא בדיוק באזור של תליית הכביסה. בעיני רבים זהו המיקום האידיאלי להשימו והוא מוסתר לחלוטין, מה שמוצע כפתרון אידיאלי ואסתטי כאחד. מסתורי כביסה יותר נפוצים בבניינים חדשים מאשר בבניינים ישנים יותר. פעם לא היו מקפידים על מראה הבניינים בעוד שהיום מסתור כביסה נחשב כחלק בלתי נפרד מהבית ומתקינים אותו מראש על מנת שיעניק מראה אחיד לכל הבניין.

כיום, לא מומלץ להתקין מסתור כביסה שונה מהשאר בבניין, היות וזה עשוי להיראות מוזר או לא אחיד; בבניינים חדשים הקבלנים יבנו את כל מסתורי הכביסה מובנים ואחידים כך שחזות הבניין תיראה מעוצבת, אסתטית, נקייה ואחידה.

מסתור כביסה עשוי לרוב מברזל, אלומיניום או מסגרת אלומיניום עם מוטות מפלסטיק. מיטב הקבלנים יעדיפו לעבוד עם אלומיניום היות וזהו חומר עמיד שמחזיק זמן רב, אינו צובר חלודה (לעומת ברזל), וקל לעבוד איתו גם מבחינה עיצובית (גודל, צבע וכו') לפי מה שאתם בוחרים במראה מסתור הכביסה.

אז לשאלתנו – למה בכלל להסתיר את הכביסה והמזגן? מסתור כביסה הוא פתרון אסתטי לרוב, כפי שציינו בהתחלה. הוא נועד בעיקר לשמר את עיצובו של הבניין אך לא רק – הוא גם נועד לשמור על הכביסה בעונות הקרות יותר ולהסתיר את מנוע המזגן על מנת שלא יגיע אליו יותר מדי גשם. זהו פתרון אסתטי אך גם פתרון חשוב למי שמבין קצת יותר בדברים הללו. ועדיין, לא לכל האנשים באמת אכפת האם יש מסתור כביסה או לא – זהו לא דבר מאוד הכרחי לבית מבחינתם, ומאוחר יותר נסביר גם למה.

 

מה חשוב לדעת לפני סגירת מסתור כביסה?

לפני שבכלל מתחילים במלאכה, ולפני שקראתם בכלל לאיש מקצוע, חשוב לשקול כמה דברים: האם אתם באמת צריכים מסתור כביסה? האם הבניין מתאים לכך? האם לכולם יש מסתור כביסה, או שרק לכם יהיה? מה יש לוועד הבית להגיד בעניין? תשאלו עצמכם את כל השאלות הללו לפני שאתם בכלל מתחילים לחשוב על כך.

במידה והגעתם למסקנה שאתם אכן צריכים סגירת מסתור כביסה, הטיפים הבאים ישרתו אתכם היטב:

  • חישבו האם זהו פתרון אסתטי או משהו יותר חשוב מכך כמו הגנה על הכביסה, הרחקת יונים, ועוד

  • בדקו עיצובים שונים של מסתורי כביסה והחליטו מהו המתאים ביותר בשבילכם מבחינת: צבע, גודל, עיצוב, וחומר גלם

  • מרבית בעלי המקצוע ימליצו לכם על חומר אלומיניום מאשר ברזל וכדאי להקשיב להם

  • יש לקחת בחשבון תוספת תשלום לסיכון בעת ביצוע העבודה, שכן זוהי עבודה מאתגרת בטיחותית

*עשויה להיות תוספת תשלום גם על יותר מבעל מקצוע אחד שיבצע את העבודה היות וזו לא עבודה פשוטה במיוחד

כל הטיפים האלו הם דברים חשובים שאתם חייבים לקחת בחשבון לפני סגירת מסתור כביסה, אחרת תמצאו את עצמכם במצב לא נעים גם מול בעל המקצוע. זוהי עבודה מעט מורכבת ולכן מתמחרים אותה בהתאם. מדוע היא לא פשוטה? בעיקר בגלל המיקום וחוסר הנגישות של מסתורי הכביסה, שנמצאים בגובה רב ובמקום מאוד לא אידיאלי להתקנה.

סגירת מסתור כביסה – בואו נתחיל בהתקנה

אז לאחר שעניתם על כל השאלות והחלטתם לשוחח איתנו – נתאם עבורכם שיחת ייעוץ עם אחד מבעלי המקצוע המובילים אצלנו בתחום מסתורי כביסה. בעלי המקצוע לרוב ייקראו "קבלני אלומיניום", או "אנשי אלומיניום". איש האלומיניום יגיע אליכם בשלב הראשוני על מנת לבחון את מיקום מסתור הכביסה, לראות שזה אכן מתאים, ולקחת מידות על מנת לעצב את המסתור בהתאם למידות בבניין.

במידה ואתם מעוניינים בצבע או עיצוב אחר שאינו סטנדרטי – זהו הזמן לעדכן אותו. בחירת עיצוב אחר יכול לעכב את ההזמנה משמעותית, קחו זאת בחשבון. בשלב השני, איש המקצוע שלנו יגיע להתקנה עצמה ויתחיל בעבודה. ברוב המקרים הוא יגיע עם אנשים נוספים היות ותידרש עזרה בהתקנה שאינה כל כך נוחה, בטוחה ונגישה לאדם אחד.

דיברנו על הסיבות השונות להתקנת מסתור כביסה וסיבה עיקרית נוספת היא הרחקת יונים. יונים נחשבות למטרד רציני בכל מה שקשור לחלונות בבית ובעיקר במיקום נוכחי או עתידי של מסתור הכביסה. שם הן אוהבות לשבת, לקנן ולבנות את הקן שלהן. בעיניהן זהו דבר בסיסי – אך לא ממש בעינינו. אז מה הפתרון? כמובן שניתן להתקין מסתור כביסה, אך בנוסף, בעל המקצוע שלנו יעניק לכם טיפים וכלים נוספים על מנת למנוע מהיונים להתיישב במסתור הכביסה שלכם. דוגמא מובהקת לכך היא סגירת מסתור כביסה יחד עם אמצעים חדשניים להרחקת יונים כך שלא יוכלו להתקרב או אפילו להתיישב שם. זהו המצב האידיאלי לכל מי שאינו מעוניין במטרד מסוג זה.

סגירת מסתור כביסה – האם זה מסוכן לבעל המקצוע?

זה משהו שאתם בהחלט צריכים לדעת – העבודה הזו מסוכנת יותר מכיוון שמסתור הכביסה ממוקם בין שני קירות מחוץ לבניין. זהו לא מיקום נגיש בתוך הבית או אפילו ממוקם על גג – לכן זה פחות בטיחותי, והמחיר, כמובן יהיה בהתאם. בעל המקצוע שלנו נדרש לצאת לבחוץ, להיתלות מחוץ לחלון ולעיתים מגובה רב מאוד.

הסיכון גם תלוי בעיצוב מסתור הכביסה. במידה והעיצוב שנבחר הוא ישר ובסיסי, ההתקנה תהיה יותר פשוטה. אך במידה והעיצוב הוא לא ישר ואף מורכב יותר, ההתקנה עשויה להיות יותר מאתגרת ואף מסוכנת.

מהו התמחור לסגירת מסתור כביסה?

התמחור משתנה מבעל מקצוע אחד לשני, כשברוב המקרים כל אחד יתמחר את הצעת המחיר אחרת ובהתאם לשיקוליו האישיים הכוללים גם את הסיכון הבטיחותי. המחיר מורכב בהתאם למיקום המסתור, העיצוב והסכנה הכרוכה. הכל יילקח בחשבון ויהיה מגולם במחיר הסופי בהתאם לשאר הדברים הנלווים.

מכיוון שהעבודה דורשת כמה אנשים שיעבדו על מסתור הכביסה, המחיר יהיה משמעותית הרבה יותר גבוה. מעבר לכמות האנשים שמצריכה העבודה, הסיכון מהווה תוספת משמעותית למחיר ואנו נעניק לכם הצעת מחיר סבירה והוגנת בהתאם לסיכונים הכרוכים בעבודה מסוג זה. סגירת מסתור כביסה עשוי להיות מתומחר, בהתאם לכל הפרמטרים, בכמה אלפי שקלים לפחות.

פתרון אידיאלי לבית – סגירת מסתור כביסה

מסתור כביסה הוא הפתרון המושלם למי שמעוניין בתוספת אסתטית לחזות הבניין המושלמת. כמובן, שזוהי עבודה מורכבת ולעיתים אינה פשוטה, מה שמצריך מחקר בתחום וייעוץ עם מספר בעלי מקצוע על מנת להתחיל להבין בכלל במה מדובר. כשהעבודה נעשית כמו שצריך, לשביעות רצונכם – תקבלו מסתור כביסה מושלם להרחקת יונים, הסתרת מנוע המזגן, והגנה על הכביסה מהשמש או מהגשם.

מעוניינים במסתור כביסה אסתטי ומודרני לביתכם? אין בעיה. צרו איתנו קשר ונשמח להעניק לכם ייעוץ בנוגע לצרכים האישיים שלכם ותיאום עם קבלן אלומיניום או איש אלומיניום המומחה בתחום זה ובעל ניסיון של שנים רבות.

שירותי הנדימן

החלפת גוף חימום בדוד שמש

החלפת חבל לתריס

התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל

סגירת מסתור כביסה

התקנת זרועות ברקן

תיקוני אלומיניום

תיקוני ריצוף וקרמיקה

עבודות שפכטל וצבע

עבודות נגרות

תיקוני אינסטלציה

תיקון מזגנים

פירוק והרכבת רהיטים

זקוקים להנדימן?

כמה פרטים קטנים ואני מיד חוזר

ניתן לחייג ישירות

חתכנו את המחיר ללקוחות שלנו

רישום זריז לניוזלייטר שלנו (פעם בחודש תוכן איכותי, לא חופרים)

ויש לך 10% הנחה
דילוג לתוכן