24/7

תיקון מזגנים

תיקון מזגנים – כל הבעיות הנפוצות

תיקון מזגנים הוא אינו דבר יקר בהכרח, תלוי בסוג הבעיה. לרוב, הבעיה תהיה פשוטה יחסית ויהיה אפשר לתקן אותה בקלות. מזגן הוא דבר שימושי גם בחורף אך בעיקר בעונת הקיץ בה המזגן עוזר לשמור על הבית קריר ונעים. כשהמזגן לא עובד זו אינה סיטואציה נעימה לאף אחד מאיתנו, ולכן חשוב להיוועץ באיש מקצוע ומומחה בתחום המזגנים על מנת שיקפוץ לביקור ויגלה לנו מהי הבעיה.

תיקון מזגנים בבית ובמשרד

תיקון מזגנים הוא דבר הכרחי ונמצא כמעט בכל מקום אפשרי כיום. בעונת הקיץ אי אפשר לחיות בלי מזגן, וכל מי שניסה גם לחיות עם מאוורר בלבד נכשל בכך, מהסיבה הפשוטה שמאוורר אינו מקרר כמו מזגן וברוב המקרים גם תורם לחוסר שינה עקב החום הרב במיוחד בחודשי יולי-אוגוסט.

 

יכולות להיות מספר סיבות למזגן שאינו מתפקד כמו למשל חוסר בגז, דליפה, ועוד. הסיבות הן אינן חד משמעיות אך טכנאי מזגנים שיגיע לביקור ויציץ לשנייה במזגן יוכל לפתור את הבעיה תוך שנייה.

הבעיות הנפוצות במזגן הן:

 

  • חוסר גז במזגן – אחת הבעיות היותר ידועות בכל מה שקשור למזגנים. בעיה זו מתרחשת כשאספקת הגז במזגן מפסיקה וכתוצאה מזה הוא כבר אינו מתפקד כמו שצריך ואינו מקרר, ושמים לב לזה מהר מאוד

 

  • רעש במזגן – המזגן מתחיל להרעיש ואם אתם רוצים לישון זה כמובן הופך להיות אפשרי רק עם אטמי אוזניים. רעש מהמזגן עשוי להיגרם מפילטרים מלוכלכים, מכסה שאינו סגור היטב, או במקרים אחרים גם בעיות מורכבות יותר כמו בעיות פנימיות במאיץ של המזגן

 

  • טפטוף במזגן – המזגן יכול גם לטפטף, כמו כל דבר שעובד עם מים, ולכן יש לבדוק מאין נובע הטפטוף. הטפטוף יכול להיגרם מכמה סיבות, כגון התקנה לא נכונה, פילטרים מלוכלכים, ועוד, כשהבעיה לרוב תתרחש בצינור הניקוז

 

  • קצר במזגן – כמו בכל מכשיר חשמלי, גם במזגן יכול להיות קצר, ומתי שתדליקו אותו תחוו קצר שזו כמובן סיטואציה מאוד לא נעימה ועלולה לפגום במזגן כמו כן גם בחשמל בבית. לכן חשוב ליצור איתנו קשר ולהביא איש מקצוע מוקדם ככל האפשר

 

תיקון מזגנים הוא לא סיפור יקר במיוחד אך דורש אבחנה מדויקת של הפרטים על מנת שתוכלו למסור לטכנאי המזגנים את הכל מידע, מדויק עד כמה שניתן.

תיקון מזגנים
תיקון מזגנים

מתי צריך להזמין טכנאי בשביל תיקון מזגנים?

כפי שציינו, לרוב הבעיה המרכזית תהיה חוסר גז במזגן, מה שאומר שצריך למלא גז. הגז אחראי על קירור או חימום האוויר שיוצא מהמזגן ולכן הוא אחד הדברים הכי חשובים בתוכו אם לא הכי חשוב. בשום פנים ואופן אל תנסו למלא או לאתר את מיקום הגז לבד, שכן זוהי עבודה של איש מקצוע מוסמך בלבד.

 

מדי פעם, כשיש בעיה במזגן, חובה לקרוא לטכנאי מזגנים על מנת שימלא גז. זהו תהליך מנדטורי שמתרחש אחת לכמה זמן (אולי פעם בחצי שנה, אולי פעם בשנה, ואולי יותר) – כמובן תלוי בסוג המזגן. ככל שהמזגן ישן יותר הבעיות ימשיכו לקרות עד שבסופו של יום לא יהיה מנוס מרכישת מזגן חדש. ככל שהמזגן יוקרתי וחדש יותר, כך הבעיות הללו יפחתו. חשוב לבדוק על מחירי מילוי גז היות והמחירים עלו משמעותית בשנים האחרונות עקב שינוי בסוג הגז בו ממלאים את המזגנים לגז ידידותי יותר לסביבה.

איך אפשר לשמור על המזגן שלנו?

דבר חשוב לעשות לא פחות מביקור של טכנאי מזגנים מדי פעם הוא ניקוי הפילטרים במזגן. זהו דבר שלא כל האנשים עושים וחבל שכך – הוא מאוד קריטי להמשך תפקודו היעיל של המזגן שלכם בבית, מה גם, שזו לא עבודה קשה כלל וכלל. ניקוי הפילטרים נעשה בעקבות העובדה שבמהלך השימוש הפילטרים של המזגן מתלכלכים ומתמלאים באבק, מה שמגביל את זרימת האוויר החוצה, מה שגורם ל… נכון, אתם צודקים, המזגן לא מקרר או מחמם כמו שצריך ויש אפילו ריח מעופש באוויר בגלל האבק. השארת הפילטרים במשך שנים יכולה לפגום ביעילותו ותקינותו של המזגן, וכמו כן גם להזרים אבק ולכלוך לשאר החללים בבית.

 

איך מנקים את הפילטרים/מסננים? פשוט מאוד. פותחים את המכסה של המזגן משני צדדיו, וישר מזהים את הפילטרים העדינים מלאים באבק עליהם. מוציאים אותם בעדינות, שוטפים אותם במים בלבד, ומשאירים אותם להתייבש. לאחר שהתייבשו, אפשר להחזיר אותם כמו שצריך כל אחד למקומו בחזרה למזגן וליהנות מאוויר נקי, קריר ונעים בבית. אתם גם יכולים לבדוק בהוראות היצרן או בחוברת הקטנה שיש לכם בבית מהי המלצתו בקשר לניקוי פילטרים ומתי רצוי לנקות אותם.

סיבות נוספות לתיקון מזגנים

סיבה נוספת לתיקון מזגנים הוא נזילה או דליפת מים במזגן. אתם יכולים לאבחן בעצמכם האם הדליפה מתרחשת בתוך הבית או מחוץ לבית ואז לפעול בהתאם. המטרה היא להעניק כמה שיותר פרטים ומידע לטכנאי המזגנים שלנו על מנת שיוכל להגיע ולאבחן את הבעיה במהירות. כך נוכל לפתור לכם את הבעיה ולהשאיר אתכם עם מזגן תקין ויעיל להמשך עונת הקיץ או החורף במידת הצורך.

 

האם מזגן יכול לקצר? בהחלט כן. כפי שאמרנו, מזגן הוא מכשיר חשמלי בדיוק כמו שהוא מכשיר שמשתמש במים (בדיוק כמו מכונת כביסה), ולכן התקלות בו יכולות להיות רבות או יותר מהרגיל. במקרה של קצר חשמלי, חשוב שבעל המקצוע יבדוק מדוע הקצר מתרחש, האם יש עומס חשמלי על יותר מדי מכשירים בבית הקושרים גם את המזגן, או שמא יש בעיה במערכת הפנימית במזגן עצמו? הכל יכול להיות, ודברים כאלה בהחלט אי אפשר לפענח או לפתור לבד.

 

כמו עם כל דבר שדורש תחזוקה בבית, אתם יכולים למנוע בעיות עתידיות או לתחזק את המכשיר עד כמה שניתן על מנת שלא יקרו נזקים נוספים והוא יחזיק מעמד לזמן רב יותר. כמובן שככל שהמכשיר יותר ישן – כך הנזקים יהיו לעיתים יותר קרובות. בהחלט יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי למנוע בעיות במזגן ואנו מקווים שהמדריך הזה עזר לשפוך מעט יותר אור על מה שניתן לעשות כדי לשמור על המזגן שלכם. שימו לב שאתם מזמינים טכנאי מזגנים מוסמך ולא מישהו שינצל את טוב ליבכם ויאבחן בעיות שאינן קיימות או לא יפתור לכם את הבעיה כלל. כיום, לצערנו לא חסר טכנאים שלא ממש יודעים את העבודה ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

 

מישהו כבר זוכר מה זה לחיות בלי מזגן בקיץ? פשוט נראה סוריאליסטי מדי. מזגן הוא דבר נהדר לכל מי שסובל מחום אימים בעונת הקיץ או מת מקור בעונת החורף. יש שיגידו שיש לו את היתרונות והחסרונות שלו, כמו למשל, במהלך החורף המזגן נוטה לחנוק עם אוויר חם ולכן יש שיעדיפו מפזר או תנור. במהלך הקיץ, המזגן יהיה לעיתים אפילו קר מדי ולכן יש שיעדיפו מאוורר קטן או מאוורר חזק יותר, בהתאם לצרכים האישיים שלהם. אנו לא נשאיר אתכם לבד ונשלח אליכם בעל מקצוע שיוכל לטפל בכל בעיה במהירות ולהשאיר אתכם עם מזגן תקין לעוד שנים רבות! צרו איתנו קשר עכשיו ונשמח לסייע.

שירותי הנדימן

החלפת גוף חימום בדוד שמש

החלפת חבל לתריס

התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל

סגירת מסתור כביסה

התקנת זרועות ברקן

תיקוני אלומיניום

תיקוני ריצוף וקרמיקה

עבודות שפכטל וצבע

עבודות נגרות

תיקוני אינסטלציה

תיקון מזגנים

פירוק והרכבת רהיטים

זקוקים להנדימן?

כמה פרטים קטנים ואני מיד חוזר

ניתן לחייג ישירות

חתכנו את המחיר ללקוחות שלנו

רישום זריז לניוזלייטר שלנו (פעם בחודש תוכן איכותי, לא חופרים)

ויש לך 10% הנחה
דילוג לתוכן