24/7

החלפת חבל לתריס

החלפת חבל לתריס עשויה להיות דבר מאוד פשוט או דבר מעט מאתגר, תלוי בסוג התריסים שיש לכם. בין אם מדובר בתריס גלילה או תריס חשמלי, העבודה שונה בכל אחד מהם ולכן יש לדווח על כך לבעל המקצוע מיד לפני תחילת העבודה. במאמר זה נגלה מתי כדאי להחליף את החבל של התריס, באילו בעלי מקצוע ניתן להיעזר ומהם פחות או יותר המחירים.

שירותים נוספים

החלפת גוף חימום בדוד שמש

החלפת חבל לתריס

התקנת גופי תאורה ואביזרי חשמל

סגירת מסתור כביסה

התקנת זרועות ברקן

תיקוני אלומיניום

תיקוני ריצוף וקרמיקה

עבודות שפכטל וצבע

עבודות נגרות

תיקוני אינסטלציה

תיקון מזגנים

פירוק והרכבת רהיטים

מתי יודעים שצריך להחליף חבלים בתריסים?

החלפת חבל לתריס – הסימן הראשון שלכם יהיה בוודאי אי-תפקוד התריס או תפקוד מאוד לקוי. זאת עקב בלאי של התריס, ברוב המקרים. בלאי יכול להיווצר עקב שימוש מתמיד, משקל התריס או שלל סיבות שונות לכך שתפקודו הפך להיות לקוי ולכן יש לטפל בכך בהקדם. לא מומלץ לחכות לפני שהחבל עומד להיקרע ויש לקרוא לבעל מקצוע על מנת לטפל בבעיה.   במידה ואתם מעוניינים להחליף רצועה לבד, קחו בחשבון שתצטרכו לחקור על הנושא מה שלעיתים יכול מעט לסבך את העניינים ולהפוך את העבודה למאתגרת וארוכה יותר ממה שהיא באמת. לכן, אנו ממליצים לכם לא לחסוך בעלויות, כמובן שאין תחליף למומחה בתחום – צרו איתנו קשר ונדאג לשדך לכם איש מקצוע מהמובילים בתחום התריסים על מנת שיתקן לכם את הבעיה במחיר הוגן ללא כל עיכוב נוסף.

איך בעצם מחליפים חבל שנקרע בתריסים?

זוהי אינה מלאכה מסובכת למדי, אך עדיין דורשת מקצועיות, יעילות ומיומנות של איש מקצוע בעולם התריסים. בעל המקצוע מטעמנו יידע להתאים לכם את החבל לפי סוג התריס, במידה ויש לכם תריס גלילה או תריס חשמלי – לחזק או להחליף את החבלים בהתאם לבלאי של התריסים על מנת שהם יתפקדו כראוי ויחזיקו מעמד לזמן רב. ישנם כמה שלבים להחלפת החבל בתריס, וזה תלוי האם מדובר בתריס גלילה או חשמלי; במידה ויש לכם בבית תריס גלילה, חשוב ליידע בכל הפרטים את בעל המקצוע שלנו על מנת שיוכל להביא את הציוד המתאים לתריס זה.  
החלפת חבל לתריס
החלפת חבל לתריס
  בשלב הראשון, הוא יפרק את החלק העליון של התריס באמצעות מברג, על מנת לחשוף את החבל/הרצועה הלקויים בתריס. בשלב השני, צריך לשים חבל חדש ולהרכיב אותו בתריס באמצעות קשירה וחיבור במנגנון של התריס. לאחר מכן, מתבצעת השחלה של החבל לחלק העליון והתחתון, ובשלב הסופי בעל המקצוע צריך לבדוק שאכן החבל תקין והתריס עובד כמו שצריך, מה שנקרא, "לעשות טסט".   תריס חשמלי הוא מודרני יותר ולכן השיטה להחלפת חבל בתריס חשמלי היא מעט מורכבת יותר. תריס חשמלי נוטה להיות יותר שברירי ועדין וכל דבר קטן יכול לגרום לו לתפקוד לקוי. חשוב לוודא ולאבחן שאכן יש בעיה בחבל של התריס החשמלי ולא בעיה אחרת שמונעת ממנו לתפקד כמו שצריך. מן הסתם, כמו כל דבר אחר בבית, גם תריס חשמלי דורש תחזוקה קבועה וחשוב לטפל בבעיות כמו שצריך על מנת שיוכל לחזור לתפקד לשנים רבות.   במקרה של התריס החשמלי, בגלל שהוא כל הזמן עולה ויורד, הבלאי בחבל הוא נפוץ יותר ולכן יש לטפל בבעיה בהקדם. איך תגלו האם הבעיה היא דווקא בחבל של התריס? נסו להפעיל את התריס עם המתג ולבדוק האם התריס עולה או לא, למרות שיש רעש. רוב הסיכויים שמדובר בחבל התריס. התייעצו איתנו וספרו לנו מה הבעיה, נשמח לעזור לכם בכל מה שתצטרכו ולהפנות אליכם את איש המקצוע המתאים. מומלץ גם לנסות להפעיל את התריסים, לצלם אותם בווידאו ולשלוח לאיש המקצוע שלנו כדי שיוכל לאבחן את הבעיה בצורה הרבה יותר מהירה וכך להגיע במהירות עם הציוד המתאים.

שאלה נוספת?
אני כאן!

שאלות ותשובות

על החלפת חבל לתריס

החלפת חבל לתריס תתבצע כשהחבל בלוי ושחוק ונראה כי התריס לא עולה ויורד בצורה קלה ואחידה. כדאי להזמין מומחה ולטפל בבעיה לפני שהיא מחמירה והחבל נקרע לחלוטין. כאשר מזמינים בעל מקצוע חשוב לציין בפניו אם מדובר בתריס חשמלי או תריס ידני, הטיפול בהם שונה לחלטין.
הרצועה הנפוצה ביותר היא רצועת בד אולם היום קיימות גם רצועות ניילון שהן איכותיות ונוטות פחות להקרע. לכן, כדאי לבדוק עם בעל המקצוע על איזו רצועה הוא ממליץ לתיקון התריס שלכם.
בדרך כלל ניתן להפוך תריס גלילה ידני לחשמלי אך יש לבצע בו שינויים כמו הוספת שלבים לתריס כדי להפוך אותו לכבד יותר. בנוסף יש צורך להוסיף מנגנון חשמלי ולצורך כך יש להיעזר בחשמלאי.
השלב הראשון הוא פתיחת הארגז ופירוק הרצועה הישנה. לאחר מכן יש לחבר את הרצועה החדשה, קשירתה והשלחלתה מתחת לפתח התחתון שבארגז התריס. יש לסובב אותה סביב המנגנון ולחברה בבורג למנגנון. לסיום איש המקצוע ישחיל את הרצועה דרך המעברים (העליון והתחתון ) וחזרה לארגז. השלב הסופי הוא מתיחת הקפיץ וחיבור הרצועה.

חתכנו את המחיר ללקוחות שלנו

רישום זריז לניוזלייטר שלנו (פעם בחודש תוכן איכותי, לא חופרים)

ויש לך 10% הנחה
דילוג לתוכן